TEKLİF İSTEME
FORMU
0212 356 4646
iletisim@teslakom.com
Neden Viprinet?

Avantajlar

xDSL, 3G ve 4G Hatlarını Birleştirerek Güvenilir İnternet

Infonetics Araştırma Şirketinin çalışmasına göre 100 ile 1000 arasında çalışanı olan işletmeler IT sistemlerinde yaşanan kesintilerden dolayı her yıl cirolarının %3,6’sını kaybediyorlar. Yapılan işin niteliğine göre bu para kaybı iletişim ve üretimin durduğu veya müşteriler ya da çalışanların bilgiye erişimi olmadığı için gerçekleşiyor. Çoğunlukla uçtan uca bağlantıların bu dolaylı maliyetleri önemli ölçüde göz ardı ediliyor.

Dolayısıyla bir şirket ağını tasarlarken ana odak noktası tüm sistemin erişilebilirliğinin sağlanması olmalıdır. Yılda ortalama 5-7 gün arası kesik kalan bir DSL&IPSec birlikteliğine yönelik çözümler çok verimli değildir. Yüksek fiyatlı MPLS VPN çözümleri de herhangi bir arızanın giderilme süresi göz önüne alındığında çok da iyi bir çözüm sayılmaz.

Riskin Paylaştırılması Sayesinde Kesintisizlik

Multichannel VPN Router’ın test edilmiş bonding teknolojisi sayesinde işletmenin herhangi bir nedenle geçici olarak durma riski minimize edilir. Birden çok hattın birleştirilmesi sayesinde tek bir hatta meydana gelen kesinti bağlantının kesilmesine neden olmaz. Toplam bant genişliği sadece kopan hattın bant genişliği kadar azalır; hat tekrar sağlandığında otomatik olarak bant genişliği de artar. Farklı servis sağlayıcıların farklı hatlarının birleştirilmesiyle yüksek erişilebilirlik oranına sahip tek bir bağlantı oluşturulur. Örnek vermek gerekirse eğer kablosuz bir bağlantı ile bonding yapılırsa kablolu bağlantıya ait kablonun kopması bile kesintiye neden olmaz.
Servis Sağlayıcı Taahhütleri Yerine Kalıcı Çözüm

Viprinet network çözümleri ile yalnızca işletmenin herhangi bir nedenle geçici olarak durma süresini azalttığınızdan dolayı tasarruf etmezsiniz. Servis sağlayıcılar tekliflerinde %97 oranında erişilebilirlik sağlamak için bile önemli oranda zaman ve para yatırımı yapmaya zorlanıyorlar. Müşterilerin hat arızalarını gidermek için gerekli personel ve teçhizat gece gündüz ayakta olmalıdır. Dolayısıyla “Hizmet Seviyesi Taahhütlerini” (SLA) karşılamak servis sağlayıcılar için daha pahalıya mal oluyor, bu da tabii ki müşterilere yansıyor. Viprinet bazlı bağlantı çözümüyle bu kadar çabaya gerek kalmıyor: Kurumsal şirketler için oluşturulmuş pahalı çözümler yerine, ADSL ve 3G gibi bireysel müşterilere yönelik tasarlanmış hizmetler kullanılabilir. Viprinet teknolojisi kullanılarak oluşturulan bonding ve riskin paylaştırılması sayesinde her internet bağlantısının yıllık %97 oranında erişilebilir olması yeterli oluyor. Burada önemli olan ise erişim hatlarının birbirinden bağımsız olması ve aynı anda kesilmemesidir. Bu sayede internet bağlantısının erişilebilirlik oranı Viprinet Router’da birbirinden farklı kullanılan hat sayısına bağlı olarak katlanarak artar.
 
Viprinet Ürünleri Güvenliği Garanti Ediyor

Multichannel VPN Router’ın baştan beri temel prensibi tek bir servis sağlayıcının erişilebilirlik, ayakta kalma oranı ve kararlılık konusundaki vaatlerine güvenilmemesi gerektiğidir. Daha doğrusu internet bağlantısıyla ilgili tüm riskler farklı erişim yöntemleri ve farklı servis sağlayıcıları ile paylaştırılmalıdır. Bonding teknolojisi güvenliği olağanüstü düzeyde artırıyor. Viprinet router üzerinden gönderilen tüm data paketleri birçok data hattından gönderilmek üzere parçalanıyor ve daha sonra her hat için ayrı ayrı şifreleniyor.

Bu sebeple tek bir servis sağlayıcı asla tüm trafiği taşımıyor. Eğer birileri veri paketleri taşınırken şifrelerini çözse bile sadece bazı veri paketlerini görebilmiş olur. Anlamlı ve yararlı bilgiyi çalmak için tüm servis sağlayıcıları networklerindeki tüm paketlerin alınması ve doğru şekilde data trafiğinde yerleştirilmesi gerekir. Müşterilerimizin tamamından edindiğimiz bilgiye göre henüz bunu başarabilen olmadı.

Viprinet router’larında kullanılan tüm şifreleme yöntemleri en yüksek endüstri standartlarını karşılar ve bilinen tüm atak senaryolarından kaçınır. Örnek vermek gerekirse Viprinet’in şifreleme yöntemi tarafsız üreticilerden sağlanan donanım ve yazılım çözümlerinin birleşmesi ve patentli geliştirmelerle oluşur. Bu sebeple üreticilerin atak yapması bile imkansızdır. İlave olarak tüm Viprinet ürünleri Almanya’da geliştirilir ve üretilir. Bu sebeple Viprinet diğer üreticilerin aksine üretim zincirinin tamamını kontrol eder. Ayrıca Viprinet ürünlerinde gizli kapılar oluşturulması tehlikesi yoktur. Şirketin yöneticileri Viprinet’in hiçbir zaman gizli servislerle iş ilişkisi içerisinde olmadığını ve olmayacağını da garanti ederler.
 
Dolayısıyla endüstriyel casusluğa karşı IT güvenliği ve savunması seçilen teknoloji, güvenli üretim zinciri ve güvenilir bir üretici ile doğrudan alakalıdır. Viprinet bunların tamamını garanti eder.
 
Noktadan Noktaya Güvenli Bağlantılar

Viprinet’in kullanışlı prensibi hem basit hem de verimlidir: Uç biriminizdeki Multichannel VPN Router ile özel güvenlik önlemleriyle donatılmış ve sertifikalı bir veri merkezindeki Multichannel VPN Hub arasında her iletim ortamı için her iki yönde de güvenli bir VPN tünel oluşturulur.

Farklı uç birimler arasındaki tüm haberleşme bu VPN tüneller vasıtasıyla yapılır. Bu sayede uçtan uca dışarıdan erişimi mümkün olmayan bir sistem oluşturulur. Viprinet yurt dışı haberleşme için de kullanılabilir. Şirketin yurt dışında olan bir uç birimi şirket ağına dahil edileceği zaman Türkiye’den bir IP adresi kullanılması gerekir. Uç birimlerini Viprinet’le birbirine bağlayan şirketler yüksek bant genişliği ve neredeyse %100 erişilebilirlik gibi çokça bilinen faydaların yanında dışarıdan kimsenin şirketin dokümanlarına erişemeyeceği konusunda da güvenliği sağlamış olurlar.
 
Bu sayede şirketler iş ortakları ile de güvenli haberleşme ortamı kurabilirler. Şirketin haberleşmesini sağlayan Multichannel VPN Hub ile irtibat kuran bir Multichannel VPN Router kurmaları yeterlidir. Kimin hangi data paketlerine ya da hangi uygulamalara erişebileceği de en ince ayrıntısına kadar belirlenebilir. İlave olarak hangi iş ortağının sürekli, hangi iş ortağının belirli aralıklarla sisteme erişebileceği de rahatlıkla ayarlanabilir.